اخبار خودرو

پرشتاب‌ترین خودروهای هاچ‌بک‌ دنیا

میزان زمانی که خودرو به سریع‌ترین شتاب خود می‌رسد، همواره مهم‌ترین عامل برای خرید خودرو محسوب می‌شود. اما در برخی مواقع مانند سگمت هاچ‌بک‌ها این فاکتور یا همان شتاب صفر تا 100 کیلومتر می‌تواند به عنوان یک ابزار اغواگر یا فریبنده وارد عمل شود.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “کاراسکوپ”، در میان این خودروها جنگ اسب‌بخار با کمک دو  فاکتور گشتاور و معرفی سیستم‌های کنترلی موج می‌زند و هاچ‌بک‌ها هر روز سریع و سریع‌تر می‌شوند. در این فهرست می‌توانید 10 مدل از سریع‌ترین هاچ‌بک‌های داغ بازارهای کنونی را در یک نگاه ببینید.

نسخه فیس‌لیفت آئودی اسپورت‌بک MK3 آئودی RS3

4.1 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت

تند و خشن/ پرشتاب‌ترین هاچ‌بک‌های داغ بازار

عنوان سریع‌ترین هاچ‌بک‌های به نسخه فیس‌لیفت آئودی اسپورت‌بک MK3 آئودی RS3 تعلق می‌گیرد که به شکلی رسمی در سال 2017 معرفی شد. شتاب 4.1 ثانیه‌ای این خودرو مدیون موتور 394 اسب‌بخاری و گشتاور 480 نیوتن‌متری آن است. موتور 2.5 لیتری این خودرو در کنار گیربکس DSG 7 سرعته هماهنگی دارد و نیروی حاصل از آن  به تمام چرخ ها منتقل خواهد شد. این خودرو به دلیل شتاب فوق‌العاده‌اش سزاوار احترام در این سگمنت خودرویی است.

نسخه فیس لیفت مرسدس AMG- A45 W176

4.2 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ثانیه

تند و خشن/ پرشتاب‌ترین هاچ‌بک‌های داغ بازار

اسلاف این خودرو معمولا جایی بالاتر از این رده را به خود اختصاص می‌دادند. معرفی اولیه این خودرو به سال 2015 باز می‌گردد و این دومین خودروی پرشتاب این بخش خودرویی در بازار کنونی است. یک موتور 2 لیتری با تقویت و دست‌کاری AMG با گشتاور 475 نیوتن‌متر توانی برابر با 375 اسب‌بخار ایجاد کرده که در کنار گیربکس خودکار 7 سرعته هاچ‌بک داغ آلمانی را در 4.2 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت خواهد رساند.

ب‌ام‌و M140i  xDrive:

4.4 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ثانیه

تند و خشن/ پرشتاب‌ترین هاچ‌بک‌های داغ بازار

تنها مدل 6  سیلندر این فهرست ب‌ام‌و  M140i است که با یک مدل توئین‌پاور توربو و گشتاور 500 نیوتن‌متر 335 اسب‌بخار قدرت دارد. مدل پایه خودرو با محرک چرخ‌های عقب و یک گیربکس 8 سرعته استپ‌ترونیک اسپورت ارائه خواهد شد.

نسخه فیس‌لیفت فولکس‌واگن گلف VII R

4.6 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ثانیه

تند و خشن/ پرشتاب‌ترین هاچ‌بک‌های داغ بازار

 نسخه فیس‌لیفت فولکس‌واگن گلف VII R در سال 2017 و بسیار شبیه به آئودی s3 معرفی شد. موتور TSI دو لیتری این خودرو قادر است توانی حدو 306 اسب بخار را با گشتاوری حدود 400 نیوتن‌متر تلید کند و این موتور با یک سامانه انتقال قدرت 7 سرعته DSG هماهنگ خواهد شد که نیروی حاصله را در ساختار محرک چهار چرخ ارائه می‌کند. این خودرو با شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت یکی از سریع‌ترین خودروهای قابل خرید در بازار است.

نسخه فیس‌لیفت آئودی S3 MK3 :

4.7 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ثانیه

تند و خشن/ پرشتاب‌ترین هاچ‌بک‌های داغ بازار

 نسل جدید آئودی S3 آئودی در 2016 مورد فیس‌لیفت جدید قرار گرفت. این خودرو قدرتمند‌ترین نسخه این خودرو محسوب نمی شود اما همچنان بسیار سریع است. موتور 2 لیتری TFSI 306 اسب بخاری و گشتاور 400 نیوتن‌متر با یک گیربکس S ترونیک 7 سرعته با محرک تمام چرخ شتاب صفر تا 100 کیلومتر را در 4.7 ثانیه برای خودرو فراهم می‌آورد.

 

منبع: عصر ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *