پشتیبانی

پشتیبانی

نحوه استفاده از پشتیبانی سایت دناروید

جهت استفاده از پشتیبانی سایت دناروید برای خرید کالا، تغییر سفارش،امور مالی مربوط به سفارشات و هر امری مرتبط با خرید کالا و یا مشکل در استفاده از سایت و اپلیکیشن می توانید از طریق پنل کاربری تیکت ارسال نمایید.

توجه داشته باشید که لازمه ارائه خدمات و پشتیبانی دسترسی ما به اطلاعات سفارش و هویت کاربری شما می باشد لذا تنها پرسنل سایت از دسترسیهایی که برایشان ایجاد شده می توانند این خدمات را ارئه دهند، از اینرو خواشمندیم از هرگونه تماس تلفنی اجتناب کرده و تنها با ارسال تیکت ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید.

آموزش ارسال تیکت پشتیبانی

جهت استفاده می بایست حتما در سایت ثبت نام کرده باشید. در صورتیکه ثبت نام انجام داده اید از طریق منو به پنل کاربری وارد شده و در منوی صفحه پنل کاربری بر روی تیکت بزنید (توجه داشته باشید عکسهای زیر در رایانه گرفته شده اند و در موبایل طراحی صفحه کمی متفاوت است اما مسیر عملکرد یکسان است)

آموزش پشتیبانی 1_resize
نمایی از پنل کاربری در رایانه

بعد از زدن تیکت از روی منو وارد صفحه زیر خواهید شد

آموزش پشتیبانی 2_resize

بر روی دکمه ارسال تیکت جدید بزنید تا به صفحه بعد منتقل شوید

آموزش پشتیبانی 3_resize

در این قسمت همانطور که در عکس بالا مشهود است سوالات متداول درج شده است اگر جواب سوال خود را پیدا نکردید بر روی دکمه”جواب سوال خود را پیدا نکردم” بزنید تا صفحه بعدی نمایان شود

آموزش پشتیبانی 4_resize

 

در پایان دپارتمان مربوط به سوال خود را انتخاب ، فرم را تکمیل و ارسال نمایید. پرسنل مربوطه در اسرع وقت جوابگوی شما خواهند بود.

برای ارسال تیکت هم اکنون می توانید مستقیما از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

ارسال تیکت

سبد خرید