اخبار خودرو

پلت‌فرم نسل سوم در هیوندا سوناتای ۲۰۲۰

زمان زیادی تا نمایش نسل جدید سوناتا هیوندای ۲۰۲۰ در نمایشگاه خودرویی نیویورک در آوریل ۲۰۱۹ باقی نمانده که خودروساز کره‌ای استفاده از نسل سوم پلت‌فرم‌های خود را برای کوپه چهار در خود را  تائید کرد.

به نقل از “موتورترند”، این پلت فرم جدید که زیر بدنه سوناتا  ۲۰۲۰ قرار گرفته در آینده نه چندان دور در طیف وسیعی از خودروهای هیوندای دیده خواهد شد. هیوندای اعلام کرده که پلت‌فرم نسل سوم  به صورت چند منظوره ساخته شده و شامل صفحات فولادی با قابلیت انبساط بالا است. همین ویژگی تضمینی برای برتری این ساختار نسبت به پلت‌فرم‌های کنونی است.

پلت‌فرم نسل سوم در هیوندا سوناتای 2020

ایمنی اولیه

در بخش ایمنی، پلت‌فرم جدید در جذب انرژی بهبود یافته و باعث می‌شود اثرات حاصل از برخورد به پلت‌فرم در کمترین حالت به سرنشینان کابین انتقال یابد. این ساختار به گونه‌ای طراحی شده که در برخوردهای کوچک باعث حرکت اندک چرخ‌ها به سمت جلو شده تا ایمنی مسافران را ارتقاء بخشد. این فناوری همچنین به ممانعت از چرخش خودرو نیز کمک کرده و جلوگیری از برخوردای ثانویه نیز کمک می‌کند.

پلت‌فرم نسل سوم در هیوندا سوناتای 2020

ساختار “هات استمپینگ” هیوندای همچنین از تغییر شکل کابین مسافری نیز جلوگیری می‌کند.

این ساختار جدید در کنار ماهیت ایمنی، عملکرد سوناتای ۲۰۲۰ نیز بهبود می‌بخشد.

پلت‌فرم نسل سوم در هیوندا سوناتای 2020

پلت‌فرم نسل سوم سبک‌تر از اسلاف از آب درآمده و و مرکز گرانش آن در بخشی پائین‌تر ساخته شده است. این روند هندلینگ خودرو را بهبود بخشیده و سر و صدای حاصل از خودرو در کاسته حرکت و ارتعاش کمتری در آن دیده می‌شود.

پلت‌فرم نسل سوم در هیوندا سوناتای 2020

 

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا