اخبار خودرو

پلیس: یکسال حبس برای افرادی که پلاکشان را مخدوش می‌کنند

ه گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مجازات افرادی که اقدام به دستکاری پلاک خود کنند مجازاتشان 6 ماه تا یکسال حبس است البته این علاوه بر جریمه‌هایی است که صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس، سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در نشست خبری مشترک شهرداری تهران و پلیس برای آغاز فاز دوم طرح کاهش که از اول آبان اجرایی می‌شود، گفت: آلودگی هوا و ترافیک دو معضل اساسی کلانشهر تهران است و طبیعی است در هر دو حوزه نیازمند اقدامات جدی هستیم.

وی با بیان اینکه در بحث آلودگی هوا مصوبات قانونی زیادی وجود دارد گفت: قطعا نیروی انتظامی با متخلفینی که فاقد معاینه فنی هستند برخورد می‌کند.

مهماندار با اشاره به اینکه موضوع سلامت شهروندان قابل اغماض نیست گفت:‌در این زمینه نیروی انتظامی ورود جدی می‌کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه دوربین‌ها خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند را 50 هزار تومان روزانه جریمه می‌کنند گفت: به عنوان مثال اگر فردی 10 روز تردد کند باید 500 هزار تومان جریمه دهد.

وی با بیان اینکه در تمامی معابر شهر تهران اعمال قانون صورت می‌گیرد، گفت: حتی دوربین‌هایی که کد اخذ جریمه معاینه فنی را نداشتند به این کد مجهز شدند.

به گفته مهماندار امکان ندارد از این پس خودرویی در معابر تهران حرکت کند و توسط این دوربین‌ها دیده نشود و قطعاً اغماضی برای متخلفین وجود ندارد.

وی در خصوص افرادی که پلاک‌های خود را مخدوش می‌کنند گفت:‌قطعا عده‌ای هستند که قانون را دور می‌زنند و ما هم با آنها برخورد می‌کنیم که تعداد آنها بالا نیست کسی که پلاک خود را می‌پوشاند مرتکب جرم می‌شود و ما روزانه تعداد زیادی پرونده برای این افراد درست می‌کنیم و قطعا این افراد بر اساس قانون مجازات می‌شوند.

به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مجازات افرادی که اقدام به دستکاری پلاک خود کنند مجازاتشان 6 ماه تا یکسال حبس است البته این علاوه بر جریمه‌هایی است که صورت می‌گیرد.

وی در خصوص معاینه فنی خودروها گفت: خودروهایی که 4 سال از تولیدشان می‌گذرد باید برای دریافت معاینه فنی مراجعه کنند کنترل‌های میدانی صورت می‌گیرد و اگر خودرویی معاینه فنی داشته باشد اما به هر دلیلی دودزا به آن خودرو پلاک تعمیری می‌دهند و بعد از 48 حق تردد ندارد و اگر تردد کند به پارکینگ منتقل می‌شود.

مهماندار در خصوص معاینه فنی جعلی گفت: ممکن است یکسری افراد سودجو برای فروش معاینه فنی مراجعه۹ کنند اما تأکید می‌کنم اطلاعات تمام کسانی که به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند ثبت و از آنها عکس گرفته می‌شود و این افراد اطلاعاتشان در سیمفا ثبت می‌شود درصورتی که معاینه فنی جعلی داشته باشند سوابقی در سامانه ندارند و آنها جریمه می‌شوند.

وی گفت: در 6 ماه اول امسال بیش از یک میلیون ثبت تخلف معاینه فنی داشته‌ایم و همچنین 20 هزار مورد خودروی دودزا داشته‌ایم که با آنها برخورد شده است.

مهماندار همچنین در پاسخ به این پرسش که پول جریمه‌های معاینه فنی چه می‌شود،‌گفت: تمام مبالغ جریمه‌ای به حساب خزانه می‌رود و هیچ چیز در دست نیروی انتظامی نیست.

وی در خصوص اجرای طرح کاهش از ابتدای آبان گفت:‌ تضمین می‌دهیم که این طرح انجام می‌شود و ما برای اجرا در کنار شهرداری هستیم. و از ابتدای آبان خودروهای فاقد معاینه فنی جریمه می‌شوند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین در خصوص بخشش برخی از جرائم گفت: در نیروی انتظامی و پلیس بخششی در جرائم وجود ندارد اما اگر کسی اعتراض به جرائم داشته باشد و مستنداتی ارائه کند که جریمه‌اش درست نبوده آن را اصلاح می‌کنیم.

مهماندار در پایان تأکید کرد: سازمان‌های دولتی هم بدانند که اگر بخواهند خودروی جدیدی را شماره‌گذاری کنند قبل از آن باید تمام بدهی‌هایشان را پرداخت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *