اخبار خودرو

چراغ های فولکس واگن با عابران پیاده حرف می زند

اگر فکر کردید چراغ‌ها در آینده تنها مسیر را برایتان روشن می‌کنند، سخت در اشتباهید، چرا که فناوری‌های نوری آینده خودروها یک فرآیند ارتباطی برای کاهش خطرات ناشی از رانندگی است.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “اتوموبیل مگ”، قرار است فناوری جدید نوری فولکس واگن در آینده با عابران پیاده ارتباط برقرار کرده و فرآیندهایی غیر از روشن کردن مسیر را عملیاتی می‌کنند.

چراغ‌ دادن خودروهای فولکس واگن به عابران پیاده

در این محصولات چراغ‌های کوچک با 30 هزار نقطه نوری، روشنایی را به شکلی متمرکز روی جاده تابانده و به بهبود ایمنی کمک می‌کنند. شاید تا اینجا عملکرد این چراغ‌ها مانند هر خودروی دیگری قلمداد شود اما کارایی این چراغ‌‌ها به این موضوعات ختم نشده و می‌توانند اطلاعاتی را از مسیر حرکتی خودرو به راننده منتقل کنند.

چراغ‌ دادن خودروهای فولکس واگن به عابران پیاده

این چراغ‌ها در کنار سیستم کمکی راننده موفق به اندازه‌گیری پهنای جاده با ارتباط با علائم کنار جاده‌ای می‌شوند.

چراغ‌های عقب ماتریکسی در خودروهای جدید فولکس واگن باعث ایجاد نوع دیگری از ارتباط بین خودرویی خواهند شد. این چراغ‌ها در مواقع بحرانی یا افزایش ریسک تصادف ارتباط بین دو خودرو را فعال ساخته یا موقعیت خطرناک را به رانندگان اطلاع می‌دهند.

چراغ‌ دادن خودروهای فولکس واگن به عابران پیاده

در هنگام پارک خودرو نیز دستیار پارک اپتیکال، مسیر خودرو را روی زمین روشن کرده و به فرمان‌دهی راننده کمک می‌کند. این سامانه همچنین به تقویت ایمنی در مانورهای رانندگی کمک می‌کند.

چراغ‌ دادن خودروهای فولکس واگن به عابران پیاده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *