نقد، بررسی و معرفی خودرو

چری آریزو استار با طراحی جذاب معرفی شد

در گذشته نه چندان دور خودروهای چینی طراحی به شدت ضعیفی داشته و عمدتا کپی‌های ناشیانه از مدل‌های مطرح و پرفروش دنیا – به ویژه مدل‌های اروپایی – بودند. اما در سال‌های اخیر وضعیت کاملا دگرگون شده و خودروسازان چینی با شتابی باورنکردنی در زمینه طراحی و تکنولوژی‌های خودرویی در حال پیشرفت هستند.

کانسپت چری آریزو استار که این روزها در نمایشگاه خودروی پکن در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته، به خوبی پیشرفت چینی‌ها در بحث طراحی را به نمایش می‌گذارد. این اتومبیل هیجان‌انگیز برای اولین بار جولای قبل در نمایشگاه خودروی چنگدو رونمایی شده بود.

chery arrizo star 1

ستاره چری هر چند بر مبنای آریزو GX توسعه پیدا کرده، اما تغییرات ظاهری آن بسیار گسترده بوده و بی‌راه نیست اگر بگوییم به طور کامل بازطراحی شده است. در نمای روبرویی آریزو استار، شاهد به کارگیری چراغ‌های زیبا با نوارهای LED هستیم؛ این چراغ‌ها از طریق یک نوار نورانی باریک به همدیگر متصل شده‌اند.

Arrizo Star 5

ورودی‌های هوای حجیم سپر و اسپلیتر بزرگی که در زیر آن قرار گرفته جزو مواردی هستند که در نمای روبرو جلب توجه می‌کنند؛ ضمن اینکه گلگیرهای فوق‌العاده متورم، آریزو استار را خودرویی عضلانی نشان می‌دهند.

chery arrizo star 2

داخل گلگیرهای متورم رینگ‌هایی به رنگ مشکی مات جا خوش کرده‌اند. این رینگ‌ها و کالیپرهای ترمز موجود از طریق شکاف‌های اختصاصی تهویه می‌شوند. با یکپارچه شدن درهای عقب و بدنه، آریزو استار به یک خودروی دو درب تبدیل شده، هر چند تغییری در جایگاه ستون B و C رخ نداده است. دستگیره درهای این اتومبیل کانسپت از نوع کشویی مخفی‌شونده بوده و هنگام حرکت با سطح بدنه هم‌تراز می‌شوند.

Arrizo Star 3

تکمیل‌کننده چهره جذاب و هیجان‌انگیز مفهومی آریزو استار چراغ‌های LED باریک عقب و باله بسیار بزرگ و عریض نصب شده روی صندوق عقب است.

Arrizo Star 1

چری هدف از توسعه آریزو استار را نمایش توانمندی‌های مهندسین خود در زمینه سفارشی‌سازی اعلام کرده‌ است. با وجود این، هنوز مشخص نیست که آیا این خودرو مستقیما راهی خطوط تولید خواهد شد یا خیر.

Arrizo Star 2

در رابطه با پیشرانه مفهومی آریزو استار اطلاعاتی منتشر نشده، اما احتمالا وظیفه تامین نیروی آن را همان موتور 147 اسب بخاری موجود در زیر کاپوت آریزو GX یا نمونه قوی‌تر 156 اسب بخاری متعلق به نسخه پرو، بر عهده دارد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *