اخبار خودرو

چینی ها در کشورشان چه خودرویی سوار می شوند؟

شاید برای بسیاری از افرادی که  در شهر های ایران خودروهای چینی را می بینند این سئوال به وجود بیایید که آیا مردم چین هم از خودروهای چینی استفاده می کنند یا خیر؟ با این گزارش همراه باشید تا پاسخ این سئوال را بیابید.

گزارش خبرنگار اعزامی عصر ایران به پکن  نشان می دهد  در خیابان های این شهر بیشتر خودروهایی با  برندهای مرسدس بنز، فولکس واگن، تویوتا و آئودی به وفور دیده می شود. هر چند خودروهایی با برندهای چینی نیز کم و بیش در این شهر بزرگ دیده می شوند.

جالب است بدانید به رغم وجود این خودروها با برندهای ژاپنی و اروپایی به نوعی می توان برخی از این خودروها را تولید چین نامید . بر اساس قانون هر کمپانی خارجی که بخواهد خودروهایش را در کشور چین عرضه کند باید با یک شرکت چینی به صورت مشترک این کار را انجام دهد و با توجه به اینکه این کشور بازار بزرگی برای بسیاری از خودروسازان محسوسب می شود لذا برندهای بزرگی مانند بی ام و و برخی دیگر با خودروسازان چینی وارد شراکت شده و خودروهایشان را در همان کشور تولید و به بازار عرضه می کنند .

با توجه به توضیحات فوق شاید بتوان گفت که مردم چینی به نوعی غیر مستقیم در حال استفاده از خودروهای تولید خودشان هستند و برندهای بزرگ خودروسازی با مشارکت شرکت های چینی اقدام به تولید خودرو در این کشور می کنند.

خودروسازان چینی در کنار مشارکت با خودرویازان بزرگ دنیا برای تولید محصولاتشان خود نیز به شدت در حال پیشرفت هستند و برندهای چینی هر سال نسبت به سال گذشته رشد و پیشرفت را تجربه می کنند که این موضع را می توان در مقایسه  خودروهای تولیدی این کشور حتی در ایران در طی چند سال  گذشته را دید .

یکی از نکات مثبت در زمینه کاهش ترافیک تردد با دوچرخه در خیابان ها است . در سطح شهر دوچرخه های زیادی برای عابرین وجود دارد که شهروندان می توانند با ارائه کارت ملی از آنها  برای رفت و آمد استفاده کنند. همچنین سه چرخه هایی نیز برای جابجایی مسافران  وجود دارند که علاوه بر هزینه کمتر نسبت به خودرو فضای کمتری را نیز اشغال می کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *