اخبار خودرو

کابین های آینده مرسدس بنز این شکلی می شود؟

خودروکار/ گروه طراحی ZF و فاورسیا به تازگی به همکاری مشترک یکدیگر کابینی جدید برای خودروهای آینده ساخته اند که چهره ای فضایی و البته جالب دارد. این کابین اکنون در مرکز این گروه طراحی در کشور آلمان قرار دارد و آن ها یک مرسدس بنز کلاس V را برای این پروژه خود انتخاب کرده اند.

در نگاه اول می توان متوجه شد که درون این کابین آینده نگرانه هیچ فرمان یا پدالی وجود ندارد. اما برخلاف چیزی که شاید تصویر کنید این خودرو می تواند بدون این موارد هم هدایت شود. برای هدایت خودرو یک جوی استیک تعبیه شده که تمام عملیات های گاز، ترمز و فرمان پذیری را شبیه سازی می کند.

با عقب کشیدن این دسته خودرو حرکت کرده و با حرکت دادن آن به جلو ترمز خواهد کرد. شاید فکر می کنید این عملیات ها برعکس هستند اما سازندگان آن می گویند این جهات همان جهاتی هستند که بدن شما هنگام حرکت کردن خودرو حرکت می کند. با این اوصاف این خودرو می تواند از هرکدام از صندلی های جلو هدایت شود.

گروه طراحی ZF معتقد است که این طراحی می تواند برای عملیات های مختلف قابل استفاده باشد برای مثال در تاکسی و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی همچنین این طراحی برای خانواده های چپ دست و راست دست طراحی شده که به راحتی بتوانند آنطور که علاقمند هستند رانندگی کنند.

در این خودرو همچنین از سه صفحه نمایش لمسی و یک تبلت که نزدیک دسته کنترل قرار دارد تشکیل شده است که هر کدام مخصوص یک فعالیت هستند. مهمترین قسمت همان تبلت است که وظیفه گرفتن دستورات مانند برق پاک کن، بوق و موارد اینگونه را دارد. آن ها می گویند این طراحی در خودروهای خودران سطح 4 مناسب است و شاید تا پایان سال 2019 تجاری سازی شود.

AndroidOnlineNewsImage

AndroidOnlineNewsImage

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *