نقد، بررسی و معرفی خودرو

نخستین محصول الکتریکی کادیلاک با نام لیریک وارد بازار می شود

لیریک (Lyriq) نام اولین محصول الکتریکی کادیلاک خواهد بود و در ماه آوریل به‌طور کامل رونمایی خواهد شد.

نسخه‌ای از این کراس‌اوور که این شرکت آن‌را نه یک کانسپت بلکه یک پیش‌درآمد توصیف می‌کند، در رویداد بزرگ محصولات الکتریکی جنرال موتورز به نمایش درآمد اما اجازهٔ تصویربرداری به حضار داده نمی‌شد. بااین‌حال کسانی که این پیش‌درآمد را دیده‌اند میگویند بسیار شبیه به کراس‌اوور الکتریکی بی‌نامی بوده که کادیلاک در ژانویهٔ گذشته تصاویری از آن منتشر کرد.

این کراس‌اوور الکتریکی در جلو از چراغ‌های بسیار باریک به همراه دی‌لایت‌های LED عمودی در طرفین برخوردار است و نسخه‌ای اصلاح‌شده از لوگوی کادیلاک نیز به‌صورت چراغ‌دار روی دماغهٔ آن جای گرفته است.

اما آنچه که در تصاویر تیزری قبلی به‌راحتی قابل‌مشاهده نیست، سقف شیب‌دار و پنجرهٔ عقب زاویه‌دار لیریک است. همچنین گفته شده هنگام نگاه به پروفیل جانبی خودرو، فاصلهٔ محوری آن بسیار کشیده به نظر می‌رسد.

یکی از حضار نیز ظاهر کلی بخش عقبی این کراس‌اوور الکتریکی را شبیه به رنجروور ولار توصیف کرده است. لیریک روی پلت‌فرم ماژولار جدید جنرال موتورز برای محصولات الکتریکی ساخته می‌شود و از باطری‌های جدید این شرکت بنام اولیتیوم استفاده می‌کند. پکیج‌های تطبیقی این باطری‌ها قادر به ارائهٔ ظرفیت‌هایی از 50 تا 200 کیلووات ساعت بوده و به گفتهٔ جنرال موتورز، محصولات الکتریکی آینده با استفاده از باطری‌های اولیتیوم می‌توانند بُردی تا 640 کیلومتر داشته باشند.

Cadillac Lyriq

در اعلامیهٔ جنرال موتورز همچنین گفته شده تا سال 2023 تکنولوژی رانندگی خودکار سوپر کروز به 22 مدل مختلف گسترش خواهد یافت که این خودروها شامل محصولاتی غیر از کادیلاک مثل شورلت بولت EUV هم می‌شود؛ بنابراین به نظر می‌رسد لیریک هم به این سیستم مجهز خواهد بود. نکتهٔ دیگر اینکه در همهٔ محصولات الکتریکی آیندهٔ کادیلاک از نام‌های کلمه‌ای واقعی استفاده خواهد شد نه نام‌های حرفی‌عددی محصولات کنونی. تولید کادیلاک لیریک در کارخانهٔ جنرال موتورز در دیترویت صورت می‌گیرد. این غول خودروسازی آمریکایی برای تولید محصولات الکتریکی خود در این کارخانه 2.2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

Cadillac EV Concept 2019 16

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *