نقد، بررسی و معرفی خودرو

کانسپت مرسدس ESF ، خودرویی با احتمال تصادف بسیار پایین

مرسدس بنز در حال کار روی کانسپتی است که قول داده تقریباً غیرقابل تصادف باشد و این نه به خاطر کانسپت بودن و نداشتن راننده بلکه به خاطر تکنولوژی پیشرفته‌ای است که در بطن آن وجود خواهد داشت.

mercedes safety concept 6
این خودرو فعلاً با نام ESF شناخته شده و ایمن‌ترین محصول مرسدس محسوب می‌شود. ESF نقش مهمی در هدف بلندمدت این خودروساز که به صفر رساندن تصادفات می‌باشد خواهد داشت.

mercedes safety concept 3
مدیر بخش تحقیق و توسعه مرسدس بنز می‌گوید:

ایمنی هسته‌ی اصلی مرسدس بوده و هدف نهایی ما به صفر رساندن تصادفات است.

مدیر مرسدس که در نمایشگاه CES لاس‌وگاس حضور داشته اشاره‌ی زیادی به جزئیات این خودروی مفهومی پیشرفته نکرده اما ما می‌دانیم که ESF قطعاً از سیستم رانندگی خودران پیشرفته‌ای برخوردار خواهد بود.

mercedes safety concept 2
مدیر مرسدس اشاره داشته است:

مواردی همچون رانندگی خودکار و سیستم‌های کمک‌راننده باعث می‌شوند ما تصادفات را کاهش دهیم چراکه تقریباً تمامی تصادفات ترافیکی نتیجه‌ی اشتباه و خطای انسانی هستند.

او اضافه می‌کند:

با استفاده از مهندسی پیشرفته، من قطعاً تحت تأثیر خلاقیت و هوش بالای مهندسان قرار گرفته‌ام. این فرایند هرگز متوقف نمی‌شود. ما اواسط امسال کارهایی انجام خواهیم داد تا آینده‌ی ایمنی را نشان دهیم. من نمی‌خواهم بگویم آینده چگونه خواهد بود اما برخی موارد وجود دارند که بسیار نزدیک به هم حرکت می‌کنند.

mercedes safety concept 1
اگر مرسدس در حال آماده شدن برای معرفی کانسپت ESF در سال جاری است اما به سختی می‌توان پیش‌بینی کرد این تکنولوژی‌ها چه زمانی وارد محصولات تولیدی خواهند شد. صرف‌نظر از زمان آن، احتمالاً سدان های لوکس S و E کلاس اولین محصولاتی خواهند بود که این ویژگی‌های پیشرفته را دریافت خواهند کرد.

 

منبع : pedal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *