کانسپت ۱۹-۱۹ خودروی جدید سیتروئن

خودرو مفهومی سیتروئن-19-19

اینستاگرام دناروید

جدیدترین مدل مفهومی سیتروئن با نام ۱۹-۱۹ بسیار آینده‌نگرانه به نظر می‌رسد، با این  وجود نگاهی واقعی به نیازهای آیندگان و انتظار آنها از یک خودرو دارد.

به نقل از “موتور۱“، در اکثر مدل‌های مفهومی که این روزها شاهد آن هستیم توجه کمتری به فضای کاربردی و عملکردی خودرو می‌شود و این کانسپت‌ها بیشتر از طراحی‌های انتزاعی یا فانتزی برخوردارند. اما سیتروئن تلاش کرده در مدل ۱۹-۱۹ خود  نگرش جامع و همه جانبه‌ای به آینده یک خودرو بیندازد.

19-19 مدل مفهومی جدید سیتروئن

19-19 مدل مفهومی جدید سیتروئن

سازنده فرانسوی ادعا کرده در طراحی خودرواش، از بدنه هواپیما الهام گرفته است. آنها اعلام کرده‌اند حباب شفاف قسمت سقف خودرو نیز شبیه بخش‌های بالایی یک بالگرد از آب درآمده است. فاصله بین محوری این خودرو نیز حدود ۳.۱ متر می‌رسد.

19-19 مدل مفهومی جدید سیتروئن

19-19 مدل مفهومی جدید سیتروئن

از طرفی نمی‌توانید به رینگ و لاستیک‌های ۳۰ اینچی نگاه نکنید. از دیگر ویژگی‌های بیرونی خودرو نیز می‌توان به پنجره‌های عقب با انحنای ویژه،  درب موتور شفاف، چراغ‌های LED، سامانه شناساگر دیداری نصب شده روی سقف اشاره کرد.

19-19 مدل مفهومی جدید سیتروئن

اگرچه در این مدل تمرکزی بر رانندگی پویا و دینامیک دیده نمی‌شود، اما همه چیز برای راحتی فوق‌العاده در یک سفر طولانی مهیاست.

سیتروئن در توصیف‌های گوناگونش، ۱۹-۱۹ را یک “اتاق نشیمن روی چرخ” عنوان کرده است. با وجود فضای محدود، صندلی‌های راحت و بزرگی در این خودرو به کار رفته که آنقدرها هم  با آنچه در خانه مردم پیدا می‌شود، متفاوت نیست. سرنشین جلو از صندلی راحت، کشیده و بزرگی بهره می‌برند و صندلی‌های عقب نیز مانند یک مبل راحتی هستند. صندلی راننده نیز یک تجربه فوق‌العاده بصری و مطابق با نیازهای راننده به شمار می‌آید.

19-19 مدل مفهومی جدید سیتروئن

این مدل هیچ سیستم کنترل کننده‌ای ندارد و به  یک ناظر انسانی برای فشار پدال یا چرخش فرمان کشویی‌اش نیازمند است. هوش مصنوعی پیشرفته این خودرو می‌تواند در سطح فردی با سرنشینان ارتباط برقرار کرده و به مسافران بیرونی خودرو پیام فرستاده یا از طریق نمایش پیام‌ روی پروفایل خارجی درهایش به مسافران خوش آمد گوید.

19-19 مدل مفهومی جدید سیتروئن

19-19 مدل مفهومی جدید سیتروئن

سیتروئن اعلام کرده این خودروی ۲ موتوره و تمام‌الکتریکی‌اش، با گشتاور ۸۰۰ نیوتن‌متر حدود ۴۵۶ اسب‌بخار قدرت دارد.

این میزان از قدرت، در کمتر از ۵ ثانیه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتری را برای خودرو رقم می‌زند. خودرو با بیشینه سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کرده و با هر بار شارژ مسافتی حدود ۸۰۰ کیلومتر را می‌پیماید.

با استفاده از دستگاه‌های شارژ سریع، میزان انرژی مورد نیاز خودرو برای طی مسافت ۶۰۰ کیلومتر  در ۲۰ دقیقه تامین خواهد شد.

19-19 مدل مفهومی جدید سیتروئن

مفهومی ۱۹- ۱۹ بخشی از برنامه‌های سیتروئن برای گرامیداشت صدمین سال فعالیت این خودروساز فرانسوی محسوب می‌شود. این خودرو در ۱۶ می در نمایشگاه خودرویی “ویواتک” به نمایش درمی‌آید.

به اشتراک بگذارید

برگشت به بالا