اخبار خودرو

کراس اوور جدید “K132 ” از بهمن به بازار می آید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام توقف تولید پژو301 در ایران خودرو به دلیل حمایت از سیاست تولید داخل و داخلی سازی گفت: به زودی شاهد تبلیغات و معرفی محصول جدید K132 در رسانه ملی خواهیم بود.

فرشاد مقیمی در گفتگوی ویژه خبری خاطر نشان کرد: خودروی جدید “132 K” از بهمن به بازار می‌آید و یک نوع خودروی کراس اوور  هم در خرداد رونمایی می‌شود که اوایل سال 1400 به بازار می‌رسد.

وی افزود: تولید «پژو 301» متوقف است و به سمتی رفته ایم که خودرویی بدون نشان ایران خودرو تولید نکنیم و دیگر به سمت وابستگی نرویم که هر وقت خواستند صنعت خودروی کشور را دچار مشکل کنند.

خودروی جدید “132 K”

مدیر عامل ایران خودرو: خودرو ی جدید

مدیر عامل ایران خودرو: خودرو ی جدید

وی افزود: کل تولید امسال ما 58 هزار و 273 دستگاه خودرو بوده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته 55 هزار دستگاه خودرو تولید کرده ایم.

مقیمی گفت: با توجه به اینکه امسال به علت بیماری کرونا یک هفته تولید کمتر داشته ایم، اما وضع تولید ما خوب است.

وی افزود: مبنای قیمت گذاری شورای رقابت، سال 90 است و آن‌ها با لحاظ تورم هر ساله، از خودروساز می‌خواهند محصولات خود را بر این اساس به فروش برسانند، اما برخی خودرو‌ها در سال 90 تولید نمی‌شدند و ساخت خودرو‌ها نیز از نظر فنی با سال 90 تفاوت دارد.

 تاکنون تصاویر درستی از این خودرو منتشر نشده است و این تصویر تنها عکس مورد تایید از آن است که کیفیت خوبی هم ندارد/به گفته مدیر عامل ایران خودرو این محصول در خرداد ماه رونمایی خواهد شد

مدیر عامل ایران خودرو: خودرو ی جدید

مدیر عامل ایران خودرو: خودرو ی جدید

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: اکنون 13 شاخص اجباری برای تولید خودرو داریم که در سال 90 وجود نداشته است و استاندارد‌های 55 گانه به 85 استاندارد افزایش یافته است.

وی افزود: در سال 90 خودروی یورو 2 تولید می‌کردیم که اکنون خودرو‌های یورو 4 و در آینده نزدیک یورو 5 روانه بازار می‌کنیم و خودرو‌ها از نظر ایمنی نیز ارتقا داده شده است.

مقیمی گفت: در سال گذشته 412 هزار دستگاه خودرو را به مشتریان تحویل دادیم، اما بالاترین تیراژ ما در یک نوع خودرو 150 هزار دستگاه است که این در هیچ جای دنیا اقتصادی نیست و بر این اساس یا باید تولید مشترک داشته باشیم یا سراغ خرید ارزان برویم.

وی با بیان اینکه بسیاری از قطعات خودرو را از داخل تهیه می‌کنیم افزود: زمانی که تیراژ تولید خودروساز افزایش می‌یابد قیمت تولیدات قطعه ساز نیز کاهش می‌یابد.

مقیمی گفت: خرید داخلی و افزایش بهره وری موجب کاهش قیمت خودرو‌ها خواهد شد و در این زمینه طرح‌های ساخت داخل را به شرکت‌های دانش بنیان سپرده ایم.

وی افزود: از 45 طرح و از 85 قطعه‌ای که به شرکت‌های دانش بنیان سپرده شده است 37 قطعه به تولید انبوه رسید که به طور میانگین، 20 درصد قیمت ما در تأمین این قطعات کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: بیشتر وابستگی صنعت خودرو به خارج در بخش الکترونیک است و 40 درصد قیمت تمام شده خودرو به این موضوع باز می‌گردد.

وی افزود: در این زمینه پلتفرم الکتریکال را در ایران خودرو رونمایی می‌کنیم که سالانه 30 تا 40 میلیون دلار برای ما صرف جویی ارزی دارد.

مقیمی با بیان اینکه هیچ خودرویی بدون نصب پلاک نباید از در کارخانه خارج شود گفت: هیچ روش پیش فروشی را به جز نام نویسی اینترنتی نداریم و در این زمینه نیز هیچ فضایی برای نام نویسی اینترنتی نمایندگی‌های ما باز نشده است.

وی افزود: 32 نمایندگی ایران خودرو که تخلف آن‌ها محرز شد لغو امتیاز شدند و مردم هر جا تخلفی دیدند به ما اعلام کنند و اگر برای ما محرز شود قاطعانه با نمایندگی‌ها برخورد می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: گیربکس 6 سرعته را روی خودرو رونمایی کردیم و از آبان امسال روی 10 هزار خودروی دنا، سمند و رانا نصب و وارد بازار می‌شود.

وی افزود: نمونه موتور کم مصرف را نیز آبان تحویل می‌دهیم و ساخت آن به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *