اخبار خودرو

کلید استارت فوق‌العاده نیسان GT-R

زمانی که نیسان بخواهد GT-R فعلی را بازنشسته کند شاید تیم این خودروساز بخواهند با دنی برن ساید گفت‌وگویی داشته باشند. برن ساید یک مدیر خلاق و طراحی خوش‌ذوق در سیرکل مدیاست. او یک کلید استارت پیشرفته و هوشمندی طراحی کرده که فرم کنونی کلید GT-R را حفظ کرده اما دارای عملکردهای بسیار بیشتری دارد.

nissan gt r key fob concept2
داخل این کلید ساده صفحه لمسی‌ای وجود دارد که باعث می‌شود بین چندین گزینه سوئیچ کنید. طراحی پایه‌ی کلید به مالکان GT-R می‌گوید که آیا خودرو قفل شده یا خیر و در صورت باز بودن درها به مالک هشدار می‌دهد. همچنین با این کلید می‌توان پیشرانه را روشن یا خاموش کرد. پیش از زدن به دل جاده راننده می‌تواند دمای کابین را هم تنظیم کند.

nissan gt r key fob concept
این کلید هوشمند اطلاعات مفیدی را نیز ارائه می‌کند. برای مثال با این کلید می‌توان میزان سوخت باقی‌مانده در باک را مشاهده کرد و در صورت ضرورت برای سوخت‌گیری دوباره به پمپ‌بنزین رفت. دیگر قابلیت این کلید نیز نشانگر میزان روغن است. همچنین می‌توان فاصله‌ی باقی‌مانده تا سرویس بعدی را هم مشاهده نمود.

nissan gt r key fob concept6
یک دکمه‌ی فیزیکی هم روی این کلید وجود دارد. لوگوی GT-R هم در وسط دکمه‌های قفل درها دیده می‌شود. دکمه‌ی سمت چپی برای باز کردن صندوق و دکمه‌ی سمت راستی نیز برای بوق زدن می‌باشد.

nissan gt r key fob concept5
آلفونسو آلبیسا طراح نیسان قول داده نسل بعدی گودزیلا سریع تین سوپر اسپورت دنیا باشد. البته او اذعان کرده مهندسان شرکت فعلاً کارهای توسعه‌ی پیشرانه یا پلتفرم نسل جدید را انجام نداده‌اند. ظاهراً نیسان می‌خواهد از سیستم هیبریدی هم برای نسل جدید GT-R استفاده کند.

nissan gt r key fob concept3

nissan gt r key fob concept4
بنا بر شنیده‌ها نسل بعدی این خودرو پیش از سال 2025 عرضه خواهد شد و به این ترتیب نیسان زمان زیادی برای توسعه‌ی تکنولوژی‌های جدید در کوپه اسپورت خود دارد. تا آن زمان می‌توان با نگاه به GT-R50 تولید محدود خود را متقاعد نمود.

[دانلود ویدئو]

 

منبع: pedal.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *