اخبار خودرو

کیا استینگر 2021 قویتر از پیش ظاهر می شود

کیا به حدی شجاع بود که در بحبوحه‌ی فروش بالای شاسی بلندها، یک لیفت‌بک اسپورت را معرفی کرد و اگرچه فروش استینگر به حد انتظارات مقامات این کمپانی نرسید اما فیس لیفت کردن آن شاید بتواند استینگر را از نظر وضعیت فروش در سطح بهتری قرار دهد. برخی رسانه‌ها ادعا می‌کنند استینگر فیس لیفت تغییرات نسبتاً مهمی را تجربه خواهد کرد.

2020 kia stinger

اول از همه اینکه مدل پرچم‌دار GT از نسخه ارتقا یافته پیشرانه 6 سیلندر 3.3 لیتری توئین توربوی کنونی استفاده خواهد کرد. انتظار می‌رود قدرت و گشتاور این پیشرانه از 365 اسب بخار و 510 نیوتون متر فعلی به 380 اسب بخار و 528 نیوتون متر برسد. این افزایش قدرت با معرفی سیستم اگزوز متغیر که دارای فلاپ های قابل تنظیم است تکمیل خواهد شد. این اگزوز اسپورت باعث ایجاد صدای پرطنین‌تری می‌شود.

kia stinger facelift 2

استینگر 2021 در بحث ظاهری نیز تغییراتی خواهد شد و سپرهای جلو و عقب بازنگری شده و چراغ‌های جلو هم ظاهر به‌روزتری به خود خواهند گرفت. علاوه بر این در چراغ‌های عقب نیز تغییراتی رخ می‌دهد. انتظار می‌رود در داخل کابین نیز پشت آمپرهای دیجیتالی جایگزین نمونه‌های آنالوگ شده و صفحه لمسی 10.25 اینچی هم بجای نسخه 8 اینچی کنونی بکار رود.

kia stinger facelift 3

اگر خبرهای منتشر شده درست باشند کیا استینگر 2021 در ماه جولای وارد بازار کره جنوبی خواهد شد. نسخه‌ای اروپایی و آمریکایی هم اندکی بعد معرفی خواهند شد.

kia stinger gts 2

کیا امیدوار است این به‌روزرسانی‌ها باعث بهبود فروش استینگر شوند. فروش این خودرو در سال پیش با افت 17.5 درصدی به 13861 دستگاه رسید. البته سال 2020 هم خوب به نظر نمی‌رسد زیرا در سه ماه اول امسال تنها 2560 دستگاه از این خودرو در آمریکا به فروش رسیده که افت حدود 21 درصدی را نشان می‌دهد. شیوع ویروس کرونا باعث افت شدید تقاضا شده و احتمال اینکه فیس لیفت این خودرو نیز روی فروش آن تأثیر چشمگیری بگذارد خیلی پایین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *