اخبار خودرو

کیا در فکر تولید پیکاپ

یکی از رازهای افشا شده در صنعت خودرو این است که هیوندای در حال کار روی نسخه‌ی تولیدی کانسپت پیکاپ سانتاکروز می‌باشد. البته این خودرو حداقل قبل از سال 2020 معرفی نخواهد شد اما حالا می‌دانیم که فرایند تولید چنین خودرویی در حال ادامه است.

اگر منطقی فکر کنیم بهاین نتیجه می رسیم که اگر هیوندای در حال ساخت یک پیکاپ باشد پس تولید چنین خودرویی توسط کیا هم توجیه‌پذیر خواهد بود. این‌طور نیست؟

2020 kia telluride
یکی از مدیران ارشد کیا در آمریکا با موتورترند مصاحبه کرده و گفته که هنوز تصمیمی رسمی درباره‌ی تولید پیکاپ توسط کیا گرفته نشده است. این مدیر ارشد تولید چنین خودرویی را تأیید نکرده و البته آن را رد هم نکرده است.

2020 Kia Telluride pickup truck mockup
این مدیر رده‌بالا خاطرنشان ساخته است:

بله من به آن فکر می‌کنم. منظورم این است که تا زمان رسمی شدن راه زیادی باقی مانده است. از نظر ما فرصت‌های کافی وجود دارد. ما به کلاس‌های اصلی کنونی نگاه می‌کنیم و به دنبال تبدیل شدن به برند شاسی‌بلند ساز قدرتمندی هستیم. ما می‌خواهیم قدرت خود در کلاس سدان ها را نیز بیشتر کنیم و هنوز هم می‌توانیم در بخش‌هایی که فرصت‌های بهتری وجود دارد بدرخشیم.

بنابراین اساساً کیا می‌خواهد مهم‌ترین کلاس‌های خودرویی بازار یعنی شاسی بلندها و سدان ها را پوشش دهد و پس از آن اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود احتمال تولید برخی مدل‌ها با بازار محدودتر هم وجود خواهد داشت.

2019 Kia Pickup Truck front
این مدیر در ادامه می‌گوید:

اگر بتوانیم همه‌چیز را به خوبی پیش ببریم به این سؤال می‌رسیم که آیا یک پیکاپ می‌تواند جزو محصولات آتی کیا باشد؟ این اتفاق می‌تواند رخ دهد اما فعلاً در دستور کار نیست. ما در حال تمرکز روی قلمروی اصلی یعنی شاسی بلندها و سواری‌ها هستیم.

Kia Cerato
خبر خوب اینکه کیا هنوز هم معتقد است سدان ها نقش مهمی در آینده‌ی نزدیک خواهند داشت و از سرمایه‌گذاری روی این کلاس استقبال می‌کند.

منبع
pedal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *