اخبار خودرو

۲۴ فروردین آخرین مهلت پرداخت عوارض آزاد راه‌ها/ تمام آزادراه‌ها تا تیر ۹۸ الکترونیکی می‌شوند

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور گفت: از ۲۸ اسفند سال گذشته، پرداخت عوارض چهار آزادراه به صورت آزمایشی صورت گرفت که تا تیر ماه سال جاری پرداخت عوارض تمامی آزادراه‌های کشور الکترونیکی خواهد شد.

حسین میر شریف در خصوص نحوه پرداخت عوارض بیان کرد: نحوه پرداخت اینگونه است که در آزاد راه‌ها دوربین‌های متعددی وجود دارد که پلاک خودرو‌ها را شناسایی کرده و به صاحب پلاک پیامکی تحت عنوان شناسه پرداخت ارسال می‌شود سپس صاحب خودرو با ورود به سامانه یا اپلیکیشن به پرداخت آن اقدام می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه  از ۲۸ اسفند سال گذشته، پرداخت عوارض چهار آزادراه به صورت آزمایشی صورت گرفت که تا تیر ماه سال جاری پرداخت عوارض تمامی آزادراه‌های کشور الکترونیکی خواهد شد، افزود: تا تیر سال جاری ۱۲ اپلیکیشن مختلف برای پرداخت عوارض معرفی خواهند شد.
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور خاطر نشان کرد: راه دیگری نیز وجود دارد برای کسانی که استفاده مداوم از آزاد راه‌های کشور ندارند که این روش بسیار ساده‌تر است این دسته از افراد با مراجعه به سایت nspay.ir عوارض خود را پرداخت خواهند کرد.
میر شریف در رابطه با روش‌های دیگر پرداخت عوارض عنوان کرد: یکی دیگر از تدابیری که شرکت ساخت وتوسعه زیربنا‌های کشور اتخاذ کرده این است که در برخی از مراکز و استراحت گاه‌های بین راهی، خود پرداز‌های بخصوصی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها نیز رانندگان می‌تواند اقدام به پرداخت عوارض کند.
وی ادامه داد: دو روش پرداخت دیگر نیز طی چند روز آینده راه اندازی خواهد شد تا مردم و مسافران سریع و ساده بتوانند این کار را انجام دهند.
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور در خصوص آخرین مهلت پرداخت عوارض مسافران نورزوی گفت: مسافران نوروزی تا تاریخ ۲۴ فروردین مهلت دارند که عوارض خود را پرداخت کنند در غیر این صورت مبلغ ۳۰ هزار تومان جریمه خواهند شد همچنین از تاریخ ۲۴ فروردین، رانندگان ۴۸ ساعت مهلت دارند که عوارض را پرداخت کنند در غیر این صورت متحمل جریمه می‌شوند که مبلغ جریمه متقابلا اعلام خواهد شد.
منبع: mizanonline

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *