اخبار خودرو

«4002» کانسپت خاص و استثنایی پژو

خودرو کار/ سال 2003 و نمایشگاه خودرو فرانکفورت شاهد یکی از خاص ترین کانسپت هایی بود که تا چند سال تمام دنیا را مبهوت خود کرده بود. این کانسپت عجیب با نام 4002 معرفی شد و حالا بعد از گذشت 15 سال میخواهیم نگاهی به آن داشته باشیم.
سال 2002 بود که پژو برای حضور در نمایشگاه خودرو پاریس آماده می شد و قصد داشت جدیدترین 208GTi آن زمان را رونمایی کند. همچنین این عضو از خانواده PSA مسابقه ای برگزار کرده بود تا بهترین طرح ها را جمع آورده کرده و جایزه 5 هزار یورویی آن را تقدیم فرد برنده کند.

در این مسابقه نزدیک به 2800 طرح مختلف از 90 کشور دنیا برای پژو ارسال شد که در این میان طرح یک طراحی آلمانی 32 ساله به نام استفان شولز با حداکثر آرا به عنوان بهترین طرح پژو انتخاب گردید. شرکت کنندگان باید یک نکته را رعایت می کردند آن هم کشیدن طرحی با این مضمون بود: نگاهی به گذشته تاریخی پژو داشته و آمیزه ای از خودروهای آینده این شرکت با طرحی به روز و جذاب برای جایگزینی با مدل های کلاسیک باشد.

استفان شولز دقیقا همان چیزی را کشید که پژو میخواست، با نگاهی به این خودرو می توان دریافت که این طرح تلفیقی از مدل های کلاسیک و آینده هستند که المان هایی از مدل 402 مربوط به دهه 1930 نیز در آن دیده می شود با این حال به حدی آینده نگرانه بود که بتواند خودرویی خاص و ویژه نیز به شمار آید. پژو این طرح برگزیده را در اندازه واقعی ساخت و برای نمایشگاه فرانکفورت سال آینده اش آماده کرد.

بدون شک این خودرو تنها برای نمایش در نمایشگاه آماده شده بود چرا که هر جور به آن نگاه می شود نمی تواند خودرویی حداقل برای زمان حاضر باشد. در طراحی این خودرو از بدنه از از جنس آلومینیوم و فایبرگلاس استفاده شد تا سبکی خودرو حفظ شود. استفان شولز همچنین در نظر داشت تا این خودرو یک پیشرانه مرکزی داشته باشد.

این کانسپت شاید این روزها فراموش شده باشد اما در یکی دوسال پس از رونمایی از آن همه جا صحبت از این طرح خاص پژو بود.

AndroidOnlineNewsImage

AndroidOnlineNewsImage

AndroidOnlineNewsImage

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *