اخبار خودرو

۵۷ سال همراه با پورشه ۹۱۱

در مطالب قبلی به معرفی اعضا جدید خانواده ۹۱۱ توربو اس در کمپانی پورشه پرداختیم. همانطور که اشاره شد؛ ۹۱۱ یکی از متفاوت ترین خودروهای اسپرت جهان است که با طراحی خاص خود همراه نسل های مختلف بوده است.

رونمایی پورشه از محصولات جدید ۹۱۱ بهانه ای شد تا در این مطلب نگاهی به تمامی نسل های این خودرو که از سال ۱۹۶۳ روی خط تولید بوده؛ داشته باشیم. با ۵۷ سال افتخار پورشه همراه باشید:

سال های آغازین (۱۹۶۳ تا ۱۹۷۳)

مفهومی ۹۰۱ اولین گام پورشه برای آغاز داستانی بود که خودشان هم تصور نمی کردند به چنین سرنوشت موفقی دست یابد! زمانی که اندیشه طراحان پورشه به خط تولید نزدیک شد نام ۹۰۱ به منظور عدم مشابهت با محصول کارخانه پژو به ۹۱۱ تغییر یافت.

اولین ۹۱۱ ها از موتور ۲ لیتری ۱۳۰ اسب بخاری استفاده می کردند و پس از مدتی(۱۹۷۳) نمونه ۲.۷ لیتری کاررا آر اس ۲۱۰ اسب بخاری نیز معرفی شد.

کاررا آر اس 210 اسب بخاری / 1973

سری جی (۱۹۷۳ تا ۱۹۸۹)

یکی از پرسابقه ترین نسل های ۹۱۱ است زیرا از سال ۱۹۷۳ معرفی و تا ۱۹۸۹ برای آن جانشینی معرفی نشد. مهمترین تغییر این نسل افزودن توربوشارژر از سال ۱۹۷۵ به پیشرانه آن بود. موتور توربو خروجی برابر با ۲۶۰ اسب بخار داشت و به عنوان یک خودروی محور عقب بسیار سریع و چابک بود.

 

۹۶۴ (۱۹۸۹ تا ۱۹۹۴)

۹۶۴ یک نامگذاری درون سازمانی برای نسل جدید ۹۱۱ بود که در انتهای دهه هشتاد میلادی معرفی شد. این نمونه تغییرات زیادی را همراه خود داشت بویژه در بخش فناوری های روز تا جائیکه آنرا به میزان ۸۵ درصد یک محصول کاملا جدید ارزیابی کردند.

فرمان پذیری بهتر، ترمزهای ای بی اس و ایربگ بخشی از تغییرات مذکور بودند.

 

۹۹۳ (۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸)

۹۹۳ دقیقا ۵ سال بعد از ۹۶۴ معرفی شد. این آخرین نسل از ۹۱۱ است که از موتور خنک شونده با هوا بهره می برد. در این نسل از پیشرانه ۳.۶ و ۳.۸ لیتری تنفس طبیعی و همچنین توربو استفاده شد. جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک و ۵ یا ۶ سرعته دستی به انتخاب مشتریان نیز قابل سفارش بود.

 

۹۹۶ (۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱)

این نسل یه تغییر مهم در بخش پیشرانه همراه خود داشت و آن آغاز بکاری گیری سیستم خنک کننده موتور با مایع بود. البته امتیاز استفاده از هوا برای کاهش دمای موتور همچنان مدنظر قرار داشت اما وظیفه اصلی برعهده آب یا مایعات مخصوص دیگر بود.

اولین جی تی۳ نیز در این نسل معرفی شد. این محصول از موتور ۶ سیلندر ۳۶۰ تا ۳۸۰ اسب بخاری استفاده می کرد که این مجموعه با یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی هماهنگ شده است.

جی تی3

۹۹۶.۲ (۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴)

نسل ۹۹۶ بزرگترین فیس لیفت خود را در سال ۲۰۰۱ دریافت کرد. تغییرات در نمای داخلی کابین و استفاده از سقف شیشه ای از مهمترین رویدادهای ۹۹۶.۲ بود.

علاقه مندان پورشه درنسل دوم ۹۹۶ شاهد ارائه ۹۱۱ جی تی۲ بودند. یک هیولای خیابانی واقعی که از موتور ۶ سیلندر توربودوقلو با ۴۷۶ اسب بخار خروجی استفاده می کرد. بیشینه سرعت این مدل برابر با ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت بود. در آزمایش ها؛ جی تی۲ موفق شد طی ۴.۱ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت دست یابد.

جی تی2

جی تی2

 

۹۹۷ (۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸)

چراغ های اصلی جلو با الگوی دایره ای باردیگر از سال ۲۰۰۴ به ۹۱۱ بازگشتند. همه نمونه های استاندارد این نسل از پیشرانه هایی استفاده می کردند که بالغ بر ۳۰۰ اسب بخار خروجی داشت. نمونه جدید جی تی۲ نیز در این نسل معرفی شد که میزان خروجی آن برابر با ۵۳۰ اسب بخار بود.

سطح فرمان پذیری در این نسل بهبود چشمگیری را نشان می دهد به نحوی که راننده با توجه به قدرت بیشتر خودرو، راحتی بیشتری را در کنترل آن احساس می کرد.

 

۹۹۷.۲ (۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱)

در نسل دوم ۹۹۷ مهندسان پورشه بر ارائه یک پیشرانه بهینه که آلودگی زیست محیطی کمتری داشته باشد، متمرکز بودند. جعبه دنده دوکلاچه هم برای این دلبر آلمانی از راه رسیده بود تا همه چیز بهتر از قبل باشد.

این نسل برای عاشقان سرعت دو تحفه ویژه را همراه خود داشت! یکی جی تی۲ آر اس ۶۱۱ اسب بخاری و دیگر جی تی۳ آر اس ۴.۰ که در سال ۲۰۱۱ معرفی شد.

جی تی۳ آر اس ۴.۰ یکی از پرفدرت ترین پیشرانه های تنفس طبیعی تا آن زمان را همراه خود داشت. موتور ۴ لیتری ۵۰۰ اسب بخاری با گشتاور ۴۶۰ نیوتن متر که تنها ۶۰۰ دستگاه از آن تولید شد. بیشینه سرعت این مدل ۳۱۱ کیلومتر برساعت اعلام شد و طی ۳.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۷ کیلومتر برساعت رسید.

جی تی3 آر اس 4.0

 

۹۹۱ (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵)

هفتمین نسل مستقل از ۹۱۱ هر چه بیشتر به فناوری های روز مجهز بود. فرمان برقی، توربوی بروزشده و موتور بهینه از جمله تغییرات جدید در ۹۹۱ بودند. در محصولات این نسل از موتور های ۳، ۳.۴، ۳.۸ و ۴ لیتری ۶ سیلندر در حالت تنفس طبیعی و همچنین توربوشارژ استفاده شد. جعبه دنده های ۶ و ۷ سرعته دستی جدید و همچنین نمونه ۷ سرعته دو کلاچه نیز به کار گرفته شد.

 

۹۹۱.۲ (۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸)

دومین نسل ۹۹۱ یک بروزرسانی بزرگ برای ۹۱۱ بود. استفاده از موتور ۳ لیتری جدید و ورودی فناورانه های روز همگی موجب شد تا سواری با ۹۱۱ کیفیت بالاتری را در مقایسه با سایر رقبا همراه داشته باشد. این نسل همزمان با مراسم ویژه برای تولید یک میلیون ۹۱۱ بود که قویترین ۹۱۱ تا آن زمان با ۶۹۱ اسب بخار خروجی نام گرفت(جی تی۲ آر اس).

 

۹۹۲ (۲۰۱۸ تا کنون)

در نسل کنونی ۹۱۱ هم براحتی می توان آن چیزی که سال ۱۹۶۳ برای طراحی خودروی مذکور مدنظر قرار داشته را مشاهده کرد و این اصالت زبان طراحی آلمانی در کمپانی پورشه را به نمایش می گذارد.

در محصولات ۹۹۲ همه چیز با فناوری روز هماهنگ شده از موتورهای ۳ لیتری توربو برای مدل های کاررا تا اولین ۹۱۱ هیبریدی که یک رویکرد فناورانه مهم برای این محصول به شمار می رود.

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن