اخبار خودرو

آیا شارژ کردن خودروهای برقی به آسانی بنزین زدن خواهد شد؟

خودرو کار/ طبق گزارشاتی، تا سال 2024 خودرو های برقی از نظر مدت زمان مورد نیاز برای شارژ شدن شبیه به خودرو های ICE خواهند شد. این موضوع به همه گیر شدن این تکنولوژی کمک خواهد کرد.
همیشه موضوعات قیمت کمتر، مدت زمان شارژ شدن و شبکه های مخصوص شارژ در زمینه خودرو های برقی مورد بحث بوده است.

برخی از پیش بینی ها بر این باور است که فروش خودرو ها برقی در 10 سال آینده افزایش پیدا می‌کند.
Financial Review می‌گوید:”فروش وسیله نقلیه الکتریکی (EVs) به دلیل صرفه جویی در مصرف سوخت به شدت افزایش می یابد. پس از آن، این خودرو ها بازار را از آن خود خواهند کرد.”
AndroidOnlineNewsImage

خودرو های پلاگین تا سال 2030، 50 درصد بازار در بر خواهند گرفت و تا سال 2050 تمامی خودرو ها الکتریکی می‌شوند.
بر اساس این گزارش رییس شرکت انرژی پاک می‌گوید:” استرالیایی ها همیشه پیشرو در استفاده از تکنولوژی های جدید بوده اند، اما ما در استفاده از خودرو های برقی مشکل داریم. این تحقیقات نشان می‌دهد که افزایش استفاده از خودرو های برقی هم به نفع رانندگان است و هم به نفع محیط زیست. تمام تلاش ما برای کاهش قیمت ها، پشتیبانی از مدل های جدید و ایجاد ایستگاه های شارژ است. حقیقت این است که همه گیر شدن خودرو های برقی غیرقابل انکار است. ما همواره شاهد متوقف کردن ساخت خودرو های ICE توسط شرکت های مختلف هستیم.”

فضا های باز و بزرگ استرالیا، شارژ کردن خودرو های برقی را به یک معضل تبدیل کرده است. باید ایستگاه های مخصوص شارژ خودرو ها در مناطق مختلف ساخته شوند، در غیر این صورت توسعه خودرو های برقی عملی نخواهد شد. بر خلاف دیگر کشور هایی که جمعیت آن‎‌ها در نقاط خاصی متمرکز شده است، جمعیت استرالیا پراکنده است. این بدان معناست که ارائه زیرساخت های لازم ممکن است دشوار باشد.
در حال حاضر، خودرو های برقی 0.1 درصد از بازار استرالیا راتشکیل می‌دهند.

یکی دیگر از مشکلات استرالیا، نبود ایستگاه های شارژ در مسیر های اصلی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *