اهمیت کمک فنر‌ها در خودرو چیست؟/ چگونگی عیب یابی کمک فنر ها

اینستاگرام دناروید

رانندگان به نقایص کمک فنرها که یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های خودرو است توجهی نمی‌کنند.

جالب است بدانیم در صورت خرابی کمک فنرها ضریب فرسودگی سایر قطعات خودرو نیز افزایش می‌یابد. این قطعات شامل موارد زیر هستند:

۱-فنر تعلیق

۲-جعبه فرمان

۳-دیفرانسیل

۴-لاستیک چرخ‌ها

۵-بلبرینگ چرخ‌ها

۶-گیربکس

۷-سیستم تعلیق

۸-مجموعه سیبکهای فرمان

 

 

به منظور ایمنی بیشتر، اطلاعات ذیل میتواند دید بهتری در خصوص شناخت و تشخیص خرابی‌های کمک فنر ارائه نماید.

۱ – اگر کمک فنر نشتی دارد حتما باید تعویض گردد.

۲ – بالا و پایین رفتن خودرو به خصوص اگر جاده ناهموار باشد و یا شیرجه رفتن خودرو در حین ترمزهای شدید ممکن است به دلیل خرابی کمک فنرها باشد.

۳ – اگر در سر پیچ خودرو بیش از حد بپیچد به نحوی که راننده برای کنترل آن باید تلاش بیشتری کند این روند می تواند از خرابی کمک فنر باشد.

۴ – اگر چرخها روی جاده بالا و پایین روند ممکن است از فرسودگی فنرها و کمک ها باشد.

۵ – اگر خودرو روی جاده حالت بی ثباتی پیدا کند، ممکن است از فرسودگی از کمک فنرها باشد و این امر ایمنی اتومبیل را شدیدا تهدید می کند.

۶ – بار کردن خودرو بیش از ظرفیت آن عامل مهمی در ضیعف شدن سیستم تعلیق از جمله کمک فنرها می‌شود. اگر سرعت متناسب با جاده و بار نباشد باعث شکسته شدن اتصالات می‌شود که در نتیجه نا امن بودن خودرو و سرنشینان حتمی است.

۷ – اگر اتومبیل شما به یک سمت کشیده می‌شود سیستم تعلیق را که شامل تایرها، فنرها و کمک فنرها است را توسط افراد مجرب مورد بازدید قرار دهید تا نسبت به تعمیر و تنظیم هندسه چرخها با دستگاه الکترونیک اقدام شود.

۸ – تایرهای فرسوده و جویده شده نشانگر عیب در سیستم تعلیق به خصوص در کمک فنرهاست که پس از آزمایشات نسبت به تعمیر و یا تعویض آنها اقدام شود.

فروشگاه دناروید

آپارات دناروید

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید