نقد، بررسی و معرفی خودرو

جنسیس اولین خودروی شاسی بلندش را روانه بازار می کند

خودروی GV80 اولین کراس‌اوور از دست لوکس هیوندایی یا جنسیس است و اولین تصاویر این خودرو زیر لایه‌های استتاری در فضای مجازی منتشر شده که شباهت زیادی به مدل مفهومی به نمایش درآمده در سال 2017 دارد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران، با وجود لایه‌های استتاری می‌توان همان سپر و چراغ‌های LED دو بخشی را در آن مشاهده کرد. تمامی تناسبات این خودرو نیز حکایت از سامانه محرک چرخ‌های عقب در خودرو دارد.

تصاویر منتشر شده از اولین کراس‌اوور جنسیس

GV80 نیز اولین SUV چندمنظوره جنسیس است که در سال‌های اخیر و یکی از مهم‌ترین اعضای این حوزه است. در میان کراس‌اوورهای سایز متوسط لوکس خودروهایی مانند آئودی Q7 و ب‌ام‌و X5 در بازارهای جهانی به خوبی مانور می‌دهند. جنسیس که در سال‌های اخیر با سدان‌هایش شناخته شده، به خوبی آگاه است که شاسی‌بلند جدیدش حکم باقلوا را داشته و به همین دلیل زمان زیادی را صرف توسعه و ساخت آن کرده است.

خودروی GV80 روی پلت‌فرم نسل جدید سدان‌های G80 سوار خواهد شد و گزینه محرک تمام چرخ در آن به صورت گزینه اختیاری و با خواست مشتری عرضه می‌گردد.

تصاویر منتشر شده از اولین کراس‌اوور جنسیس

انتظار می رود این خودرو با یک موتور 3.8 لیتری V6 استاندارد ارائه شود. احتمالا 2 گزینه 3.3 لیتری توئین توربوی V6 و موتور 5 لیتری V8 نیز از گزینه‌های اختیاری آن هستند. مدتی پس از ارائه رسمی نیز جنسیس یک مدل هیبریدی را عرضه خواهد کرد.

این خودرو در اوایل سال 2020 به فروش می‌رسد و احتمالا قیمت مدل پایه آن بیش از 50 هزار دلار خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *