اخبار خودرو

سیزده نسخه متفاوت فورد موستانگ را ببینید

هرگز تا به این اندازه نسخه‌های گوناگونی از فورد موستانگ در دسترس خریداران نبوده است. با معرفی مدل جدید مک وان، خانواده محصول عضلانی فورد هم‌اکنون دارای ۱۳ عضو است؛ و البته به این موارد باید نسخه‌های سفارشی متعدد و تیون شده از کارخانه‌هایی همچون شلبی، راش و RTR را نیز اضافه کرد.

لیست نسخه‌های کارخانه‌ای موستانگ در سال ۲۰۲۰ کاملاً گسترده بوده و از مدل‌های پایه ۴ سیلندر تا شلبی GT500 سوپرشارژردار را شامل می شود. در ادامه شما را با این ۱۳ نسخه گوناگون موستانگ مشهور آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

موستانگ اکوبوست

قدرت: ۳۱۰ اسب بخار

قیمت: ۲۶۶۷۰ دلار

موستانگ اکوبوست

ارزان‌ترین راه برای رسیدن به موستانگ صفرکیلومتر انتخاب مدل پایه اکوبوست است. نیروبخش این مدل پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۳ لیتری با قدرت ۳۱۰ اسب بخار است. این مدل شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۴.۹ ثانیه‌ای داشته و قیمت مدل فست بک و کانورتیبل آن به ترتیب از ۲۶۶۷۰ و ۳۲۱۷۰ دلار شروع می شود.

موستانگ اکوبوست پریمیوم

قدرت: ۳۱۰ اسب بخار

قیمت: ۳۱۶۸۵ دلار

موستانگ اکوبوست پریمیوم

یک پله بالاتر از نسخه پایه مدل اکوبوست پریمیوم قرار می‌گیرد که کمی خاص‌تر است. این خودرو به صندلی‌های چرمی، سیستم اطلاعات سرگرمی SYNC3، آینه‌های گرم شونده و چندین حالت رانندگی مجهز است. پیشرانه این مدل مشابه موستانگ اکوبوست پایه بوده اما قیمت آن به ۳۱۶۸۵ دلار برای نسخه پایه و ۳۷۱۸۵ دلار برای مدل کانورتیبل افزایش یافته است.

موستانگ اکوبوست های پرفورمنس پک

قدرت: ۳۳۲ اسب بخار

قیمت: ۳۱۶۵۵ دلار

موستانگ اکوبوست های پرفورمنس پک

قوی‌ترین نسخه ۴ سیلندر موستانگ از نوع اکوبوست های پرفورمنس پک است. اگرچه حجم پیشرانه این خودرو با مدل‌های پایه یکسان است اما پیشرانه آن نسخه کم‌توان بکار رفته در فوکوس RS بوده و قدرت ۳۳۲ اسبی دارد. شتاب این مدل به ۴.۵ ثانیه رسیده و پکیج موردبحث قیمت ۴۹۹۵ دلاری دارد. اگر خواهان پکیج هندلینگ نیز باشید باید ۳۹۹۵ دلار دیگر بپردازید. این خودرو قیمت پایه ۳۱۶۶۵ دلاری دارد.

موستانگ GT

قدرت: ۴۶۰ اسب بخار

قیمت: ۳۵۶۳۰ دلار

موستانگ GT

اگر به دنبال اسب بخار هستید موستانگ GT انتخاب خوبی است. پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری این مدل قدرت ۴۶۰ اسبی داشته و می‌توان آن را با گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۱۰ سرعته اتوماتیک همراه کرد. از جمله تجهیزات استاندارد این مدل می‌توان به لانچ کنترل، رینگ‌های ۱۸ اینچی و جدیدترین سیستم اطلاعات سرگرمی فورد اشاره کرد. موستانگ GT قیمت پایه ۳۵۶۳۰ دلاری دارد.

موستانگ GT پریمیوم

قدرت: ۴۶۰ اسب بخار

قیمت: ۳۹۶۳۰ دلار

موستانگ GT پریمیوم

این مدل از همان پیشرانه GT استاندارد استفاده کرده اما تجهیزات بیشتری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به صندلی‌های چرمی گرم و سرد شونده، آینه‌های گرم شونده، حالت‌های گوناگون رانندگی و… اشاره کرد. قیمت پایه این نسخه ۳۹۶۳۰ دلار است.

موستانگ GT پرفورمنس پک ۱

قدرت: ۴۶۰ اسب بخار

قیمت: ۴۰۸۲۵ دلار

موستانگ GT پرفورمنس پک 1

موستانگ GT استاندارد چیزهای زیادی عرضه می‌کند اما اضافه شدن پکیج پرفورمنس ۵۱۹۵ دلاری باعث می شود این خودرو تواناتر هم باشد. این کیت شامل رینگ‌های ۱۹ اینچی، لاستیک‌های بهتر، ترمزهای ۶ پیستونه برمبو، بال جدید، سیستم تعلیق سفت تر و… است. تنها چیزی که تغییر نکرده پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری ۴۶۰ اسبی است. شما می‌توانید موستانگ GT کوپه با پکیج پرفورمنس را با قیمت ۴۰۸۲۵ دلار بخرید. نسخه کانورتیبل هم ۵۰۳۲۵ دلار قیمت دارد.

موستانگ GT پرفورمنس پک ۲

قدرت: ۴۶۰ اسب بخار

قیمت: ۴۸۳۳۰ دلار

موستانگ GT پرفورمنس پک 2

پکیج پرفورمنس دوم خاص‌تر بوده و شامل رینگ‌های ۱۹ اینچی متفاوت، لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپورت کاپ ۲، ترمزهای بزرگ‌تر برمبو و سیستم تعلیق تطبیقی مگنه راید فورد است. این پکیج در دو نسخه GT پایه و پریمیوم عرضه می شود و قیمت ۶۵۰۰ دلاری دارد. البته برای سفارش این پکیج باید گروه تجهیزات ۲۲۰۰ دلاری ۴۰۱A را نیز انتخاب کنید که شامل مواردی همچون پشت آمپرهای دیجیتالی ۱۲ اینچی و ناوبری است.

موستانگ مک ۱

قدرت: ۴۸۰ اسب بخار

قیمت: اعلام نشده

موستانگ مک وان

اگر خواهان هندلینگی در حد مدل شلبی و پیشرانه ۸ سیلندر مدل GT هستید جدیدترین نسخه موستانگ مک ۱ شاید بهترین انتخاب باشد. این خودرو از نسخه اصلاح شده پیشرانه ۵ لیتری مشهور استفاده کرده و قدرت ۴۸۰ اسبی دارد. با استفاده از چندین قطعه خاص شلبی، موستانگ مک ۱ حدود ۲۲ درصد داون فورس بیشتری نسبت به GT پرفورمنس پک ۱ تولید می‌کند. این مدل به‌صورت استاندارد به لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپورت ۴S، ترمزهای بزرگ‌تر، بدنه‌ای متمایزتر و گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۱۰ سرعته اتوماتیک مجهز است. فورد فعلاً قیمت مک ۱ را اعلام نکرده اما انتظار می‌رود قیمت آن در حدود موستانگ بولیت باشد.

موستانگ بولیت

قدرت: ۴۸۰ اسب بخار

قیمت: ۴۷۷۰۵ دلار

موستانگ بولیت

موستانگ بولیت ادای احترامی به فیلمی با همین نام بوده و در سینه خود یک پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری ۴۸۰ اسبی را جای داده است. این مدل سفارشی از رینگ‌های ۱۹ اینچی، ترمزهای قرمزرنگ برمبو، پشت آمپرهای دیجیتالی ۱۲ اینچی و صندلی‌های ریکارو سفارشی بهره برده است. قیمت موستانگ بولیت از ۴۷۷۰۵ دلار شروع می شود اما برای خرید آن باید عجله کرد زیرا تا مدت زیادی تولید نخواهد نشد.

موستانگ مک ای

قدرت: ۴۵۹ اسب بخار

قیمت: ۶۰۵۰۰ دلار

موستانگ مک ای

بله ما مک ای را نیز در نظر گرفته‌ایم. با اینکه این خودرو از نظر فنی یک موستانگ نیست اما از نام و نشان این خودروی مشهور استفاده می‌کند. موستانگ مک ای ۲۰۲۰ اواخر سال جاری و فقط با تریم پریمیوم عرضه خواهد شد اما در سال آینده تریم های گوناگونی از آن در دسترس خواهند بود. مدل پایه این خودرو قدرت ۲۵۵ اسبی و قیمت ۴۳۸۹۵ دلاری دار اما مدل پرفورمنسی که ما به آن اشاره کرده‌ایم خروجی ۴۵۹ اسبی و قیمت تخمینی ۶۰۵۰۰ دلاری خواهد داشت.

موستانگ شلبی GT350

قدرت: ۵۲۶ اسب بخار

قیمت: ۶۰۴۰۰ دلار

موستانگ شلبی GT350

اولین عضو از خانواده سه نفره موستانگ شلبی از نوع GT350 است که به پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۲ لیتری ۵۲۶ اسبی مجهز بوده و یکی از پیست محورترین موستانگ ها می‌باشد. GT350 فقط با گیربکس ۶ سرعته دستی در دسترس بوده و از سیستم تعلیق مختص پیست، صندلی‌های ریکارو استاندارد و… سود می‌برد. شتاب این خودرو تنها در ۴ ثانیه ثبت می شود.

موستانگ شلبی GT350R

قدرت: ۵۲۷ اسب بخار

قیمت: ۷۳۴۳۵ دلار

موستانگ شلبی GT350R

نسخه پیست محورتر از شلبی GT350 با پسوند R شناخته می شود. این خودرو دارای سیستم تعلیق تطبیقی، گیربکس ۶ سرعته دستی، ترمزهای بزرگ برمبو و… بوده و شتاب ۳.۹ ثانیه‌ای دارد. البته برای این خودرو باید مبلغ ۷۳۴۳۵ دلار بپردازید.

موستانگ شلبی GT500

قدرت: ۷۶۰ اسب بخار

قیمت: ۷۲۹۰۰ دلار

موشتانگ شلبی GT500

و سرانجام به قوی‌ترین عضو خانواده موستانگ می‌رسیم که البته گران‌ترین آن‌ها نیست زیرا GT350R مدل گران‌تری است. این خودرو از نیروگاه ۸ سیلندر ۵.۲ لیتری سوپرشارژردار استفاده کرده و خروجی ۷۶۰ اسبی دارد. به این ترتیب شتاب شلبی GT500 تنها در ۳.۳ ثانیه ثبت می شود. شما می‌توانید در این خودرو پکیج فیبر تراک را سفارش دهید که ۱۸۵۰۰ دلار قیمت داشته و شامل مواردی همچون رینگ‌های فیبر کربنی، اسپلیترها و… است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *