قیمت خودرو

قیمت خودروهای داخلی در بازار-2 آذر 99

از آنجايي‌که بازارهاي ايران اعم از سکه، مسکن، بورس و … وابستگي بسيار زيادي به نوسانات بازار ارز دارند، طي مدت اخير پس از اعلام برد جو بايدن از حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري ايالات متحده آمريکا، روند نزولي در پيش گرفتند و در اين ميان بازار خودرو نيز از اين قاعده مستثني نيست و مشاهدات ميداني نيز حکايت از ريزش قيمت‌ها در اين بازار دارد.

گفتني است، فعالان اين صنعت ضمن اذعان به اين مطلب که ميان قيمت خودروهای داخلی و نرخ ارز ارتباط نزديکي وجود دارد، مي‌گويند که با کاهش نرخ ارز، قيمت خودرو نيز استارت کاهش را زد و در هفته‌هاي گذشته قيمت انواع خودروها بين 20 تا 27 درصد با کاهش همراه شد. پيش از اين نيز، کارشناسان عنوان کرده بودند که در صورت ادامه روند کاهشي بازار ارز، قيمت‌ها در بازار خودرو بيشتر کاهش مي‌يابند و قيمت پرايد که تا 130 ميليون تومان نيز پيش رفته و موجب اعتراض بسياري در فضاي مجازي، مجلس و … شده بود، به زير 100 ميليون تومان مي‌رسد.

بر اساس اين گزارش، در ماه‌هاي گذشته به دليل افزايش بي‌اعتمادي در بورس، عده‌اي سرمايه خود را به بازارهايي همچون مسکن و خودرو هدايت کردند که در حال حاضر گفته مي‌شود اين عده در بازار خودرو فروشنده هستند اما در بازار مشتري ديده نمي‌شود. به عبارتي، تعداد فروشندگان زياد شده است اما مشتريان به اميد کاهش بيشتر قيمت‌ها دست نگه داشته و خريدي انجام نمي‌شود.

بدلیل تعطیلی نمایشگا‌های خودرو، معاملات خارج از شبکه نمایشگاه انجام میشود.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی

در حال حاضر خودروی پارس بنزینی با قیمت 210 میلیون، دنا پلاس 310 میلیون، پارس ال ایکس 246 میلیون، پژو 405 دوگانه سوز 185 میلیون، پژو 405 بنزینی و سمند ال ایکس 180 میلیون، پژو 206 تیپ 2 حدود 192 میلیون و 405 SLX حدود 190 میلیون تومان قیمتگذاری شدند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *