اخبار خودرو

مانی خوشبین، میلیاردر عاشق خودرو

در بین متمولین هستند افرادی که علاقه زیادی به خودرو داشته و بخشی از ثروت خود را در این راه هزینه می کنند. مانی خوشبین میلیاردر ایرانی ساکن ایالات متحده یکی از این افراد است که به واسطه کلکسیون اتومبیل های فوق العاده گران قیمت و خاصش آوازه ای جهانی پیدا کرده است.

Mercedes-SLR-McLaren-Manny-Khoshbin (6)

یکی از خودروهایی که آقای خوشبین علاقه زیادی به آن دارد، سوپر اتومبیل مشترک ژرمن ها و انگلیسی ها یعنی مرسدس بنز SLR مکلارن است. در ویدیوی اخیری که این مجموعه دار معروف منتشر کرده، وی به طور ویژه به SLR های موجود در پارکینگ لوکس خود پرداخته است.

همانطور که در کلیپ ضمیمه شده می توانید مشاهده فرمایید، آقای خوشبین در پارکینگ خود پنج دستگاه مرسدس بنز SLR مکلارن دارد که سه دستگاه از آنها به شکل کوپه و دو دستگاه دیگر رودستر هستند.

Mercedes-SLR-McLaren-Manny-Khoshbin (3)

این کارآفرین موفق، در ویدیوی 6 دقیقه ای خود به برخی از جزئیات جالب SLR پرداخته و اطلاعات جالبی ارایه می کند، از جمله اینکه کاپوت کشیده و فیبر کربنی سوپر اتومبیل آلمانی انگلیسی به تنهایی 75 هزار دلار ارزش دارد! آقای خوشبین مکانیسم جالب باز شدن کاپوت، نحوه استارت زدن موتور با استفاده از دکمه تعبیه شده روی دسته دنده و تست اسپویلر عقب را نیز به مخاطبین نشان می دهد.

وزن زیاد خودرو در محور جلو و حس متفاوتی که این مساله حین راندن SLR پدید می آورد، دیگر نکته ای است که آقای خوشبین به آن اشاره می کند.

Mercedes-SLR-McLaren-Manny-Khoshbin (4)

اگر چه در این ویدیو مانی خوشبین فقط به مرسدس SLR می پردازد، اما در مجموعه وی سوپر اتومبیل های دیگری مثل بوگاتی ویرون با تیونینگ منصوری، پاگانی هوایرا، مکلارن P1، کوئنیگ زگ اگرا RS و چندین و چند مدل لوکس و اسپرت دیگر نگهداری می شوند.

مانی خوشبین

گفتنی است مرسدس بنز SLR مکلارن بین سال های 2003 الی 2010 و به تعداد 2,157 دستگاه تولید شد. در زیر کاپوت کشیده این خودروی تقریبا 1750 کیلوگرمی، یک موتور 5.4 لیتری V8 سوپرشارژ قرار دارد که می تواند 617 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر گشتاور تولید کند. با تصمیم اشتوتگارتی ها و جدا شدن مسیر مرسدس و مکلارن، AMG SLS جایگزین SLR شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *