اخبار خودرو

نگاهی کوتاه بر صندلیهای ریکارو

یک صندلی عالی که معمولاً نادیده گرفته می‌شود می‌تواند تفاوت قابل‌توجهی در تجربه رانندگی ایجاد کند…

see the differences between 1 000 and 8 000 recaro seats

اگر شما از اکثر افراد درباره تغییرات مدنظر خود برای خودروی‌شان بپرسید احتمال اشاره به صندلی‌های افترمارکتی بسیار پایین خواهد بود. اکثر افراد بهبود پیشرانه، سیستم تعلیق، ECU و رینگ‌ها را در نظر می‌گیرند و خیلی به یک صندلی راحت، حامی از بدن و خوش‌ساخت فکر نمی‌کنند. ریکارو به عنوان یک کمپانی آلمانی از سال ۱۹۰۶ تاکنون در این صنعت حضور داشته و تجربه بسیار زیادی در تولید صندلی‌های خودرویی دارد. این شرکت حتی اقدام به تولید صندلی‌های هواپیماها، صندلی‌های بازی، صندلی بچه‌ها و… می‌کند.

see the differences between 1 000 and 8 000 recaro seats 4

پیشتازی ریکارو

در واقع چندین دهه است که ریکارو در صنعت صندلی‌های افترمارکتی حرف اول را می‌زند و حتی برخی خودروسازان محصولات پرفورمنس خود را با صندلی‌های تولیدی این شرکت عرضه می‌کنند. ریکارو همچنین در ژاپن نیز محبوبیت بالایی داشته به حدی که برخی محصولات خاص ژاپن را تولید می‌کند. البته که چنین محصولاتی ارزان نیستند. خب پس چه کسانی بهتر از استادان ژاپنی می‌توانند محصولات این شرکت را توضیح دهند؟ در این ویدئو توری مجازی در کمپانی ASM یوکوهاما و بخش صندلی‌های ریکارو شرکت خواهیم داشت.

see the differences between 1 000 and 8 000 recaro seats 5

همانند تمامی صندلی‌های ریکارو، موضوع مهم حمایت صندلی از ستون فقرات است. ستون فقرات همیشه باید در موقعیت خوبی باشند و حمایت از کمر و ستون فقرات جزو مهم تمامی صندلی‌های ریکارو است. صندلی‌های ریکارو تنوع بسیار زیادی در بازار ژاپن دارند و شما حتی می‌توانید یک صندلی لوکس برای مینی ون خود سفارش دهید. سپس به صندلی‌های میان رده با بالشتک‌ها و پوشش‌های چرم و جیر می‌رسیم.

هر چه قدر قیمت صندلی‌ها افزایش می‌یابد ویژگی‌های بیشتری همچون چرم بیشتر و بهتر، تنظیمات برقی، حمایت بیشتر از بدن و حتی عملکرد گرم و سرد شونده به صندلی‌ها افزوده می‌شوند. گران‌ترین صندلی تولیدی ریکارو حدود ۸ هزار دلار قیمت داشته و در واقع لوله‌ای فیبر کربنی است که با چرم پوشانده شده است. این صندلی بسیار سبک و درعین‌حال بسیار راحت می‌باشد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *