موتور سیکلت و دوچرخه

هلیکس ،دوچرخه‌ای که هر دو چرخ آن فرمان‌پذیر است

“هلیکس” نام دوچرخه عجیبی است که هر دو چرخ آن قابل هدایت و چرخش است و در واقع دو فرمان دارد، یکی فرمان رایج که روی همه دوچرخه‌ها وجود دارد و دیگری زین که در این دوچرخه امکان تغییر جهت چرخ عقب با آن وجود دارد.

 به نقل از گیزمگ، اغلب فناوری‌ها برای آسان‌تر، ایمن‌تر و روان‌تر کردن زندگی به وجود آمده‌اند، اما می‌توان گفت این یکی صرفاً برای تفریح طراحی شده است. دوچرخه “هلیکس”(Helyx) به دوچرخه سوار امکان می‌دهد تا هم قادر باشد چرخ جلو را هدایت کند و هم بتواند چرخ عقب را فرمان دهد.

“هلیکس” به خصوص با پیچ و تابی که موقع سواری به خود می‌گیرد، عجیب و غریب به نظر می‌رسد. قسمت جلویی آن کم و بیش استاندارد است، اما قسمت عقب آن برای اولین بار در یک دوچرخه است که پیچ و تاب می‌خورد و مثل چرخ جلو فرمان پذیر است.

بدنه این دوچرخه به شکل خمیده و برای تحمل بار تا 100 کیلوگرم طراحی شده است.

 

61500996

 

چرخ عقب این دوچرخه به وسیله زین و با حرکت دادن نشیمن‌گاه دوچرخه سوار تغییر جهت می‌دهد.

این دوچرخه به دوچرخه سوار امکان می‌دهد اگر دوست داشته باشد دوچرخه را معمولی براند یا در صورت دلخواه طوری براند که ناظران فکر کنند دوچرخه در حال خراب شدن و فروپاشی است.

در واقع این دوچرخه جالب ترکیبی از دو یک‌چرخه است که در سیرک‌ها دیده می‌شود.

 

61500999

 

“جیمز رابرتز” مبتکر این دوچرخه می‌گوید بدیهی است که این دوچرخه برای سریع راندن ساخته نشده است، بلکه یک نوع چالش است که افراد می‌توانند آن را تجربه کنند.

“هلیکس” می‌تواند توسط اعضای سیرک‌ها و افرادی که نمایش‌های خیابانی اجرا می‌کنند، استفاده شود.

 

61501000

 

هر زمان دوچرخه سوار بخواهد با عجله پیاده شود و دوچرخه را رها کند، چرخ عقب به راحتی قفل می‌شود تا خیال راکب از دزدیده نشدن دوچرخه راحت شود.

قیمت پیش بینی شده برای “هلیکس” 395 پوند انگلیس (510 دلار) است و تحویل آن قرار است از آوریل 2020 آغاز شود.

 

61500998

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *