اخبار خودرو

پرفروشترین خودروها در بازار ژاپن کدام هستند؟

صنعت خودروی ژاپن و محصولات آن در بازار جهانی یکی از قابل اعتمادترین و البته از نظر بسیاری مشتریان قابل اعتمادترین نام برای یک انتخاب برتر است.

این اعتبار حاصل سال ها تلاش و ارائه محصولاتی باکیفیت است که کمترین دردسر را برای مالکان خود ایجاد می کنند، از این رو شاهد هستیم در یک بازار خودرویی بسیار پویا مانند آمریکا یعنی جائیکه بزرگانی مانند جنرال موتورز، فورد و کرایسلر حضور دارند محصولات تویوتا بارها رکورد پرفروش ترین خودروی سال را به خود اختصاص داده اند.

با این توضیحات و توجه به آمارهای ارائه شده از بازارهای خودرویی در نقاط مختلف جهان شکی وجود ندارد که کمپانی های خودروسازی ژاپنی عملکرد موفقی در بازارهای خارجی دارند. اما شاید برایتان جالب باشد تا با سلیقه شهروندان ژاپنی در این زمینه نیز آشنا شوید! به عبارت دیگر اینکه ژاپنی ها هنگام خرید خودرو یک برند داخلی را انتخاب می کنند یا آنکه به سمت محصولات وارداتی می روند؛ می تواند در نوع خود جذاب باشد.

برای پاسخ به این سوال نگاهی به آمار فروش خودرو در فصل اول سال جاری میلادی(2019) خواهیم داشت تا مشخص شود در گزارش های سه ماهه نخست کدام برندها نبض بازار را در اختیار داشته اند.

»»» آماری که در جدول زیر آمده است شامل مجموع فروش انواع سواری، اتوبوس و کامیون در زمان مذکور خواهد بود. همچنین برندهایی در جدول حضور دارند که شاید نامشان برای مخاطب کمتر آشنا باشد که بطور خلاصه معرفی می شوند:

تویوتا تاکوما

دایهاتسو:

این خودروساز ژاپنی به تولید خودروهای کوچک و همچنین بیابانگرد شهرت دارد. این گروه خودرویی هم اکنون جز شرکت های تابعه تویوتا است. 51.2 درصد از سهام دایهاتسو دراختیار تویوتا قرار دارد.  سابقه تاسیس این برند به 1906 میلادی باز می گردد.

هینو موتورز:

شرکت خودروسازی ژاپنی فعال در زمینه تولید موتورهای دیزلی، انواع کامیون و اتوبوس است. این شرکت در سال 1973 به عنوان بخش خودروهای سنگین تویوتا راه اندازی شد. هم اکنون بزرگترین تولید کننده خودروهای سنگین و نیمه سنگین در ژاپن است.

میتسوبیشی فیزو:

زیر مجموعه ای از شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی است که تولید کامیون، اتوبوس و وسایل نقلیه تجاری را دنبال می کند. سابقه راه اندازی این مجموعه به 1932 میلادی باز می گردد.

یودی تراکس:

شرکت خودروسازی ژاپنی است که سابقه آن به 1935 میلادی باز می گردد. در سال 2007 ولوو سهام آنرا خریداری کرد. این گروه بر تولید کامیون، اتوبوس و موتورهای دیزلی متمرکز است.

 

رده بندی پرفروش ترین خودروها در بازار ژاپن (+جدول)

 

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *